وجود 61 پایگاه اورژانس فعال در استان

وجود 61 پایگاه اورژانس فعال در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه نخستین پایگاه اوژانس استان در سال ٧٧ در بیرجند افتتاح شده است،گفت:پس از طرح تحول سلامت در حال حاضر ۶١ پایگاه اورژانس شامل ١٣ پایگاه شهری و ۴٨ پایگاه جاده‌ای در سطح استان فعال است.

** کاظم قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صبح امروز در آیین بهره برداری از پروژه های اورژانس خراسان‌جنوبی گفت:خراسان‌جنوبی  با مساحت ١۵٠ هزار کیلومتر سومین استان پهناور کشور بوده و ۴۶٠ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان،موقعیت ویژه‌ای  به این استان داده است.

وی با بیان اینکه از سال ٨٣ مصوبه استان شدن خراسان‌جنوبی تصویب شد،افزود:در حال حاضر این استان دارای ١١ شهرستان، ٢٨ شهر و ۶١ دهستان است.

کاظم قائمی با اشاره به اینکه نخستین پایگاه اوژانس ١١۵ استان در سال ٧٧ در بیرجند افتتاح شده است،گفت:پس از طرح تحول سلامت در حال حاضر ۶١ پایگاه اورژانس شامل ١٣ پایگاه شهری و ۴٨ پایگاه جاده‌ای در سطح استان فعال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود:در حال حاضر ۴٠٠ نفر نیرو در پایگاه‌های اورژانس استان فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به افزایش تعداد پایگاه‌های اورژانس استان گفت:تعداد مأموریت‌های اورژانس استان در سال گذشته ٧٠ هزار مورد بوده که در شش ماهه امسال تعداد این مأموریت‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ١٨ درصد افزایش داشته است.

کاظم قائمی با بیان اینکه اورژانس استان دارای ١٢١ یگان موتوری است،افزود:پس از طرح تحول سلامت تعداد آمبولانس‌های اورژانس استان از ۴۵ مورد به ١١٧ مورد افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد:حدود ۵٠ درصد از دستگاه‌های آمبولانس اورژانس استان بالای ١٠ سال عمر دارند که با کمک مجمع خیران سلامت پایگاه‌های اورژانس منصورآباد، ثمن شاهی، شاهرخت و شعبانیه راه‌اندازی شده است.

وی یکی از اقدامات عمده دانشگاه علوم پزشکی بیرجند را توسعه و بهسازی فضای فیزیکی بخش اورژانس در راستای اجرای طرح تحول سلامت دانست و گفت:اورژانس ولی عصر بیرجند و اورژانس قاین در این راستا بهسازی شده است.

کاظم قائمی به فعالیت اورژانس هوایی در بیرجند و طبس اشاره کرد و افزود:اورژانس هوایی بیرجند از زمان فعالیت تاکنون ١٧٢ پرواز داشته و ١٩٣ بیمار را جابه جا کرده و اورژانس هوایی طبس نیز ۶١ پرواز داشته و ٨١ بیمار را جا به جا کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت:اکثر مأموریت‌های اورژانس هوایی استان مربوط به جا به جایی مصدومان تصادفات بوده است.

منبع:وجود 61 پایگاه اورژانس فعال در استان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *